Schedules

Generated on: 18/09/2016 01:00:16 | Transform Time: 12332 | File: en\para\schedule\TT\FullrslRow.html

Thursday, 8 September

Match details Editorial
Men's Singles - Class 3 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Schmidberger Thomas 3 -0 Makszin Dacian
Group B Match 1 Feng Panfeng 3 -0 Glinbancheun Yuttajak
Group C Match 1 Bruchle Thomas 3 -1 Abu Jame' Asama
Group D Match 1 Merrien Florian 3 -1 Rodriguez Martinez Miguel
Group E Match 1 Oehgren Alexander 3 -1 Koleosho Ahmed
Group F Match 1 Zhao Ping 3 -0 Yoshida Shinichi
Group H Match 1 Knaf Welder 3 -0 Sjoqvist Victor
Group G Match 1 Kim Jeong Seok 3 -0 Andrade de Freitas David
Group D Match 2 Merrien Florian 3 -0 Nalepka Maciej
Group C Match 2 Bruchle Thomas 3 -1 Jeyoung Youngill
Group B Match 2 Feng Panfeng 3 -0 Kramminger Egon
Group A Match 2 Schmidberger Thomas 3 -0 Laowong Anurak
Group F Match 2 Zhao Ping 3 -2 Gurtler Jan
Group E Match 2 Oehgren Alexander 3 -2 Petruniv Vasyl
Group G Match 2 Kim Jeong Seok 0 -3 Copola Gabriel
Group H Match 2 Knaf Welder 2 -3 Zhai Xiang
Group C Match 3 Jeyoung Youngill 2 -3 Abu Jame' Asama
Group D Match 3 Nalepka Maciej 3 -2 Rodriguez Martinez Miguel
Group A Match 3 Laowong Anurak 3 -1 Makszin Dacian
Group B Match 3 Kramminger Egon 0 -3 Glinbancheun Yuttajak
Group E Match 3 Petruniv Vasyl 3 -1 Koleosho Ahmed
Group F Match 3 Gurtler Jan 3 -1 Yoshida Shinichi
Group H Match 3 Zhai Xiang 3 -0 Sjoqvist Victor
Group G Match 3 Copola Gabriel 3 -0 Andrade de Freitas David
Men's Singles - Class 8 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Didukh Viktor 3 -0 Zborai Gyula
Group B Match 1 Zhao Shuai 3 -1 Loicq Mathieu
Group C Match 1 Bouvais Thomas 3 -1 McKibbin Aaron
Group D Match 1 Ye Chaoqun 3 -0 Mizrachi Barak
Group F Match 1 Csonka Andras 3 -0 Guarnieri Manara Luiz Filipe
Group E Match 1 Andersson Emil 2 -3 Skrzynecki Marcin
Group B Match 2 Zhao Shuai 3 -0 Csejtey Richard
Group A Match 2 Didukh Viktor 3 -1 Sun Churen
Group F Match 2 Csonka Andras 2 -3 Karlsson Linus
Group D Match 2 Ye Chaoqun 2 -3 Grudzien Piotr
Group C Match 2 Bouvais Thomas 1 -3 Ledoux Marc
Group E Match 2 Andersson Emil 3 -2 Wilson Ross
Group A Match 3 Sun Churen 1 -3 Zborai Gyula
Group B Match 3 Csejtey Richard 3 -2 Loicq Mathieu
Group C Match 3 Ledoux Marc 1 -3 McKibbin Aaron
Group D Match 3 Grudzien Piotr 3 -0 Mizrachi Barak
Group F Match 3 Karlsson Linus 3 -2 Guarnieri Manara Luiz Filipe
Group E Match 3 Wilson Ross 1 -3 Skrzynecki Marcin
Women's Singles - Class 8 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Kamkasomphou Thu 1 -3 Pan Mengyi
Group A Match 2 Wolf Juliane 3 -1 Arloy Zsofia
Group B Match 1 Mao Jingdian 3 -0 Medina Josephine
Group A Match 4 Kamkasomphou Thu 3 -0 Wolf Juliane
Group B Match 2 Mao Jingdian 3 -0 Dahlen Aida Husic
Group A Match 3 Pan Mengyi 1 -3 Arloy Zsofia
Group A Match 5 Kamkasomphou Thu 3 -0 Arloy Zsofia
Group A Match 6 Wolf Juliane 3 -2 Pan Mengyi
Group B Match 3 Dahlen Aida Husic 2 -3 Medina Josephine
Women's Singles - Class 3 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Ahlquist Anna-Carin 3 -0 Sigala Lopez Maria Edith
Group B Match 1 Li Qian 3 -0 Campbell Lara Jane
Group C Match 1 Xue Juan 3 -1 Dretar Karic Helena
Group D Match 1 Muzinic Andela 3 -0 Kim Ok
Group F Match 1 Lee Mi-Gyu 3 -1 Fontaine Pamela
Group E Match 1 Kanova Alena 3 -1 Fraga Severo Thais
Group A Match 2 Ahlquist Anna-Carin 3 -0 Head Sara
Group B Match 2 Li Qian 3 -0 Duman Hatice
Group F Match 2 Lee Mi-Gyu 3 -0 Mader Doris
Group C Match 2 Xue Juan 3 -0 Asayut Dararat
Group E Match 2 Kanova Alena 0 -3 Yoon Jiyu
Group D Match 2 Muzinic Andela 2 -3 Brunelli Michela
Group A Match 3 Head Sara 3 -2 Sigala Lopez Maria Edith
Group B Match 3 Duman Hatice 3 -2 Campbell Lara Jane
Group C Match 3 Asayut Dararat 0 -3 Dretar Karic Helena
Group D Match 3 Brunelli Michela 3 -1 Kim Ok
Group E Match 3 Yoon Jiyu 3 -0 Fraga Severo Thais
Group F Match 3 Mader Doris 3 -0 Fontaine Pamela
Men's Singles - Class 9 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Ma Lin 3 -0 Berecki Dezso
Group B Match 1 Devos Laurens 3 -0 Iwabuchi Koyo
Group C Match 1 Perez Gonzalez Juan Bautista 3 -0 THOMPSON Ashley Facey
Group E Match 1 Cabestany Cedrik 3 -0 Miettinen Esa
Group D Match 1 Zhao Yiqing 3 -1 Moreira Diego
Group C Match 2 Perez Gonzalez Juan Bautista 2 -3 Fraczyk Stanislaw
Group B Match 2 Devos Laurens 3 -0 Shchepanskyy Yuriy
Group A Match 2 Ma Lin 3 -0 Leibovitz Tahl
Group D Match 2 Zhao Yiqing 2 -3 Kalem Mohamed Amine
Group E Match 2 Cabestany Cedrik 0 -3 Last Gerben
Group A Match 3 Leibovitz Tahl 3 -0 Berecki Dezso
Group B Match 3 Shchepanskyy Yuriy 3 -0 Iwabuchi Koyo
Group C Match 3 Fraczyk Stanislaw 3 -0 THOMPSON Ashley Facey
Group D Match 3 Kalem Mohamed Amine 2 -3 Moreira Diego
Group E Match 3 Last Gerben 3 -2 Miettinen Esa
Men's Singles - Class 2 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Lamirault Fabien 3 -1 Perlic Goran
Group B Match 1 Czuper Rafal 3 -0 Conceicao Espindola Iranildo
Group C Match 1 Riapos Jan 3 -0 Marciao da Costa Guilherme
Group E Match 1 Yezyk Oleksandr 3 -0 Vella Giuseppe
Group D Match 1 Molliens Stephane 3 -0 Revucky Rastislav
Group A Match 2 Lamirault Fabien 3 -0 Ludrovsky Martin
Group C Match 2 Riapos Jan 3 -1 Kim Kyungmook
Group B Match 2 Czuper Rafal 3 -0 Gao Yanming
Group D Match 2 Molliens Stephane 3 -1 Cha Soo Yong
Group E Match 2 Yezyk Oleksandr 3 -1 Suchanek Jiri
Group B Match 3 Gao Yanming 3 -2 Conceicao Espindola Iranildo
Group C Match 3 Kim Kyungmook 3 -0 Marciao da Costa Guilherme
Group A Match 3 Ludrovsky Martin 3 -1 Perlic Goran
Group D Match 3 Cha Soo Yong 3 -2 Revucky Rastislav
Group E Match 3 Suchanek Jiri 3 -1 Vella Giuseppe
Women's Singles - Class 9 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Lei Lina 3 -0 Liu Meng
Group A Match 2 Kavas Neslihan 3 -0 Marques Parinos Jennyfer
Group B Match 2 Pek Karolina 3 -0 Kramm Lena
Group B Match 1 Xiong Guiyan 2 -3 Rauen Danielle
Group A Match 3 Liu Meng 3 -0 Marques Parinos Jennyfer
Group A Match 4 Lei Lina 3 -1 Kavas Neslihan
Group B Match 3 Rauen Danielle 3 -0 Kramm Lena
Group B Match 4 Xiong Guiyan 2 -3 Pek Karolina
Group B Match 6 Pek Karolina 3 -1 Rauen Danielle
Group B Match 5 Xiong Guiyan 3 -0 Kramm Lena
Group A Match 5 Lei Lina 3 -0 Marques Parinos Jennyfer
Group A Match 6 Kavas Neslihan 2 -3 Liu Meng
Men's Singles - Class 5 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Cao Ningning 3 -1 El Baqqali Talibi Bilal
Group D Match 1 Baus Valentin 3 -0 Segatto Claudiomiro
Group B Match 1 Ozturk Ali 0 -3 Tolba Hassaan
Group C Match 1 Cheng Ming-Chih 3 -0 Depergola Mauro
Group E Match 1 Urhaug Tommy 3 -0 Fetir Ehab
Group B Match 2 Ozturk Ali 2 -3 Lin Yen-Hung
Group A Match 2 Cao Ningning 3 -1 Kim Kiyoung
Group D Match 2 Baus Valentin 3 -0 Hunter-Spivey Jack
Group C Match 2 Cheng Ming-Chih 3 -1 Palikuca Mitar
Group E Match 2 Urhaug Tommy 3 -0 Savant Aira Nicolas
Group C Match 3 Palikuca Mitar 3 -0 Depergola Mauro
Group B Match 3 Lin Yen-Hung 1 -3 Tolba Hassaan
Group A Match 3 Kim Kiyoung 3 -0 El Baqqali Talibi Bilal
Group E Match 3 Savant Aira Nicolas 1 -3 Fetir Ehab
Group D Match 3 Hunter-Spivey Jack 2 -3 Segatto Claudiomiro
Men's Singles - Class 6 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Valera Munoz Vargas Alvaro 3 -0 Dettoni Cristian
Group B Match 1 Rosenmeier Peter 3 -0 Alecci Raimondo
Group C Match 1 Thainiyom Rungroj 3 -0 Jensen Michal
Group E Match 1 Park Hong-Kyu 3 -2 Pino Matias
Group D Match 1 Wetherill David 3 -0 Hamadtou Ibrahim
Group B Match 2 Rosenmeier Peter 3 -1 Seoane Alcaraz Alberto
Group A Match 2 Valera Munoz Vargas Alvaro 3 -0 Simion Bobi
Group C Match 2 Thainiyom Rungroj 3 -0 Bobrov Danny
Group D Match 2 Wetherill David 0 -3 Rau Thomas
Group E Match 2 Park Hong-Kyu 3 -2 Karabardak Paul
Group C Match 3 Bobrov Danny 1 -3 Jensen Michal
Group B Match 3 Seoane Alcaraz Alberto 3 -2 Alecci Raimondo
Group A Match 3 Simion Bobi 3 -2 Dettoni Cristian
Group E Match 3 Karabardak Paul 2 -3 Pino Matias
Group D Match 3 Rau Thomas 3 -0 Hamadtou Ibrahim
Women's Singles - Class 1-2 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Seo Su-Yeon 3 -0 Podda Clara
Group B Match 1 Liu Jing 3 -0 Bargouthi Maha
Group D Match 1 Rossi Giada 3 -0 Brill Chagit Yona
Group D Match 2 Rossi Giada 3 -1 Bootwansirina Chilchitparyak
Group B Match 2 Liu Jing 3 -0 McCarron Rooney Rena
Group C Match 1 Buclaw Dorota Anna 0 -3 Lafaye Isabelle
Group A Match 2 Seo Su-Yeon 3 -0 da Silva Oliveira Catia Cristina
Group A Match 3 da Silva Oliveira Catia Cristina 2 -3 Podda Clara
Group B Match 3 McCarron Rooney Rena 3 -0 Bargouthi Maha
Group D Match 3 Bootwansirina Chilchitparyak 3 -1 Brill Chagit Yona
Women's Singles - Class 6 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Paovic Sandra 3 -0 Lee Kunwoo
Group B Match 1 Lytovchenko Maryna 3 -0 Marszal Katarzyna
Group A Match 2 Paovic Sandra 3 -2 Khodzynska Antonina
Group B Match 2 Lytovchenko Maryna 1 -3 Grebe Steffi
Group B Match 3 Grebe Steffi 3 -1 Marszal Katarzyna
Group A Match 3 Khodzynska Antonina 3 -2 Lee Kunwoo
Women's Singles - Class 4 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Zhou Ying 3 -1 Kang Oejeong
Group B Match 1 Peric-Rankovic Borislava 3 -0 Oliveira Joyce
Group D Match 1 Matic Nada 3 -0 di Toro Lisa Daniela
Group C Match 1 Zhang Miao 3 -0 Lu Pi-Chun
Group A Match 2 Zhou Ying 3 -0 Altintas Nergis
Group D Match 2 Matic Nada 1 -3 Mikolaschek Sandra
Group C Match 2 Zhang Miao 3 -0 Gilroy Sue
Group B Match 2 Peric-Rankovic Borislava 2 -3 Jai-On Wijittra
Group C Match 3 Gilroy Sue 3 -2 Lu Pi-Chun
Group A Match 3 Altintas Nergis 3 -2 Kang Oejeong
Group D Match 3 Mikolaschek Sandra 3 -0 di Toro Lisa Daniela
Group B Match 3 Jai-On Wijittra 3 -2 Oliveira Joyce
Women's Singles - Class 11 Preliminaries
Match details Editorial
Group B Match 1 Siemieniecka Krystyna 3 -0 Ito Maki
Group A Match 1 Kosmina Natalia 3 -2 Wong Ka Man
Group A Match 2 Kosmina Natalia 3 -0 Nowacka Dorota
Group B Match 2 Siemieniecka Krystyna 3 -2 Ng Mui Wui
Group B Match 3 Ng Mui Wui 3 -1 Ito Maki
Group A Match 3 Nowacka Dorota 2 -3 Wong Ka Man
Women's Singles - Class 10 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Yang Qian 3 -0 Lucic Mirjana
Group A Match 2 Costa Alexandre Bruna 3 -0 McDonnell Andrea
Group B Match 1 Partyka Natalia 3 -0 Walloe Sophie
Group B Match 2 Tapper Melissa 3 -1 Ertis Umran
Group A Match 3 Lucic Mirjana 3 -1 McDonnell Andrea
Group A Match 4 Yang Qian 3 -0 Costa Alexandre Bruna
Group B Match 3 Walloe Sophie 3 -0 Ertis Umran
Group B Match 4 Partyka Natalia 3 -0 Tapper Melissa
Group B Match 5 Partyka Natalia 3 -0 Ertis Umran
Group A Match 5 Yang Qian 3 -0 McDonnell Andrea
Group A Match 6 Costa Alexandre Bruna 3 -0 Lucic Mirjana
Group B Match 6 Tapper Melissa 2 -3 Walloe Sophie
Men's Singles - Class 1 Preliminaries
Match details Editorial
Group C Match 1 Lee Chang Ho 3 -0 Lima Aloisio
Group A Match 1 Davies Rob 3 -2 Keller Silvio
Group B Match 1 Ducay Jean-Francois 3 -0 Eberhardt Fernando
Group D Match 1 Nikelis Holger 1 -3 Major Endre
Group C Match 2 Lee Chang Ho 3 -1 Davies Paul
Group D Match 2 Nikelis Holger 0 -3 Joo Young Dae
Group B Match 2 Ducay Jean-Francois 0 -3 Nam Kiwon
Group A Match 2 Davies Rob 3 -2 Borgato Andrea
Group A Match 3 Borgato Andrea 3 -1 Keller Silvio
Group B Match 3 Nam Kiwon 3 -0 Eberhardt Fernando
Group D Match 3 Joo Young Dae 3 -0 Major Endre
Group C Match 3 Davies Paul 3 -2 Lima Aloisio
Men's Singles - Class 4 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Kim Young Gun W/O 3 -0 Zylka Krzysztof
Group B Match 1 Ozturk Abdullah 3 -0 Siada Shay
Group C Match 1 Choi Ilsang 3 -0 Vural Suleyman
Group D Match 1 Thomas Maxime 3 -0 Nick Emmanuel Chinedu
Group F Match 1 Zhang Yan 3 -1 Wyndham George
Group E Match 1 Turan Nesim 3 -0 Gomez Edson
Group D Match 2 Thomas Maxime 3 -1 Kim Jung-Gil
Group C Match 2 Choi Ilsang 2 -3 Lis Rafal
Group B Match 2 Ozturk Abdullah 3 -1 Guo Xingyuan
Group A Match 2 Kim Young Gun 3 -0 Mihalik Peter
Group E Match 2 Turan Nesim 3 -1 Saleh Sameh
Group F Match 2 Zhang Yan 3 -2 Chaiwut Wanchai
Group A Match 3 Mihalik Peter 3 -2 Zylka Krzysztof
Group B Match 3 Guo Xingyuan 3 -0 Siada Shay
Group C Match 3 Lis Rafal W/O 3 -0 Vural Suleyman
Group D Match 3 Kim Jung-Gil 3 -0 Nick Emmanuel Chinedu
Group F Match 3 Chaiwut Wanchai 3 -0 Wyndham George
Group E Match 3 Saleh Sameh 3 -2 Gomez Edson
Men's Singles - Class 10 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Chojnowski Patryk 3 -0 Cardona Marquez Jorge
Group B Match 1 Jacobs Dian David Mickael 3 -0 Hergelink Bas
Group C Match 1 Boheas Mateo 3 -1 Bakar Mohamad Azwar
Group D Match 1 Ruiz Reyes Jose Manuel 3 -0 Carbinatti Carlos
Group E Match 1 Lian Hao 3 -0 Ahmed Abdelrahman
Group A Match 2 Chojnowski Patryk 3 -1 Karabec Ivan
Group E Match 2 Lian Hao 1 -3 Kodjabashev Denislav
Group C Match 2 Boheas Mateo 0 -3 Ge Yang
Group B Match 2 Jacobs Dian David Mickael 2 -3 Daybell Kim
Group D Match 2 Ruiz Reyes Jose Manuel 1 -3 Gardos Krisztian
Group A Match 3 Karabec Ivan 0 -3 Cardona Marquez Jorge
Group B Match 3 Daybell Kim 3 -2 Hergelink Bas
Group C Match 3 Ge Yang 3 -0 Bakar Mohamad Azwar
Group E Match 3 Kodjabashev Denislav 3 -0 Ahmed Abdelrahman
Group D Match 3 Gardos Krisztian 3 -2 Carbinatti Carlos
Women's Singles - Class 5 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Zhang Bian 3 -0 Wong Pui Yi
Group B Match 1 Gu Gai 3 -0 Obiora Faith Chinenye
Group D Match 1 Jung Young-A 3 -0 Roden Merewalesi
Group C Match 1 Abuawad Khetam 3 -0 Paredes Albor Maria
Group B Match 2 Gu Gai 3 -0 Wei Mei-Hui
Group C Match 2 Abuawad Khetam 3 -0 Tabib Caroline
Group A Match 2 Zhang Bian 3 -0 Bessho Kimie
Group D Match 2 Jung Young-A 3 -0 Lundbaeck Ingela
Group A Match 3 Bessho Kimie 3 -0 Wong Pui Yi
Group C Match 3 Tabib Caroline 3 -1 Paredes Albor Maria
Group D Match 3 Lundbaeck Ingela 3 -0 Roden Merewalesi
Group B Match 3 Wei Mei-Hui 2 -3 Obiora Faith Chinenye
Women's Singles - Class 7 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 van Zon Kelly 3 -1 Munoz Giselle
Group A Match 2 Korkut Kubra 3 -0 Mahmoud Faiza
Group B Match 1 Kim Seong-Ok 3 -1 Barneoud Anne
Group B Match 2 Wang Rui 3 -2 Chan Stephanie
Group A Match 3 Munoz Giselle 3 -0 Mahmoud Faiza
Group B Match 3 Barneoud Anne 0 -3 Chan Stephanie
Group B Match 4 Kim Seong-Ok 3 -0 Wang Rui
Group A Match 4 van Zon Kelly 3 -1 Korkut Kubra
Group A Match 5 van Zon Kelly 3 -0 Mahmoud Faiza
Group A Match 6 Korkut Kubra 3 -0 Munoz Giselle
Group B Match 5 Kim Seong-Ok 3 -2 Chan Stephanie
Group B Match 6 Wang Rui 0 -3 Barneoud Anne
Men's Singles - Class 7 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 Bayley William John 1 -3 Pereira Stroh Israel
Group B Match 1 Nikolenko Maxym 3 -1 Wollmert Jochen
Group C Match 1 Popov Mykhaylo 3 -2 Horut Daniel
Group E Match 1 Yan Shuo 3 -1 Jambor Miroslav
Group D Match 1 Montanus Jean-Paul 3 -2 Salmin Paulo
Group C Match 2 Popov Mykhaylo 1 -3 Morales Garcia Jordi
Group B Match 2 Nikolenko Maxym 3 -2 Messi Stephane
Group A Match 2 Bayley William John 3 -0 Liao Keli
Group E Match 2 Yan Shuo 3 -0 Dourbecker Kevin
Group D Match 2 Montanus Jean-Paul 3 -1 Youssef Sayed
Group A Match 3 Liao Keli 3 -1 Pereira Stroh Israel
Group D Match 3 Youssef Sayed 3 -1 Salmin Paulo
Group B Match 3 Messi Stephane 3 -0 Wollmert Jochen
Group C Match 3 Morales Garcia Jordi 3 -1 Horut Daniel
Group E Match 3 Dourbecker Kevin 3 -2 Jambor Miroslav
Men's Singles - Class 11 Preliminaries
Match details Editorial
Group A Match 1 van Acker Florian 3 -1 Son Byeong-Jun
Group B Match 1 Cuesta Martinez Eduardo 0 -3 Kim Gi-Tae
Group C Match 1 Palos Peter 3 -0 Martinez Denisos
Group C Match 2 Palos Peter 3 -1 Pereira Leal Pascal
Group D Match 1 Creange Lucas 1 -3 von Einem Samuel
Group B Match 2 Cuesta Martinez Eduardo 3 -2 Navrotskyi Andrii
Group A Match 2 van Acker Florian 3 -1 Takemori Takeshi
Group A Match 3 Takemori Takeshi 1 -3 Son Byeong-Jun
Group B Match 3 Navrotskyi Andrii 3 -1 Kim Gi-Tae
Group C Match 3 Pereira Leal Pascal 3 -0 Martinez Denisos

Saturday, 10 September

Match details Editorial
Men's Singles - Class 2 Round 1
Match details Editorial
Round 1 Match 2 Gao Yanming 3 -2 Cha Soo Yong
Round 1 Match 7 Ludrovsky Martin 3 -1 Kim Kyungmook
Men's Singles - Class 5 Round 1
Match details Editorial
Round 1 Match 2 Segatto Claudiomiro 2 -3 Lin Yen-Hung
Round 1 Match 7 Palikuca Mitar 3 -0 Kim Kiyoung
Men's Singles - Class 3 Round 1
Match details Editorial
Round 1 Match 1 Schmidberger Thomas 3 -0 Abu Jame' Asama
Round 1 Match 2 Knaf Welder 3 -1 Copola Gabriel
Round 1 Match 3 Zhao Ping 3 -1 Glinbancheun Yuttajak
Round 1 Match 4 Petruniv Vasyl 2 -3 Merrien Florian
Round 1 Match 5 Bruchle Thomas 3 -1 Kim Jeong Seok
Round 1 Match 6 Laowong Anurak 0 -3 Zhai Xiang
Round 1 Match 7 Oehgren Alexander 0 -3 Gurtler Jan
Round 1 Match 8 Nalepka Maciej 0 -3 Feng Panfeng
Men's Singles - Class 4 Round 1
Match details Editorial
Round 1 Match 2 Chaiwut Wanchai 1 -3 Guo Xingyuan
Round 1 Match 3 Turan Nesim 3 -1 Kim Jung-Gil
Round 1 Match 6 Mihalik Peter 0 -3 Zhang Yan
Round 1 Match 7 Saleh Sameh 2 -3 Choi Ilsang
Men's Singles - Class 7 Round 1
Match details Editorial
Round 1 Match 2 Youssef Sayed 3 -0 Dourbecker Kevin
Round 1 Match 7 Pereira Stroh Israel 3 -2 Popov Mykhaylo
Men's Singles - Class 6 Round 1
Match details Editorial
Round 1 Match 2 Wetherill David 3 -1 Pino Matias
Round 1 Match 7 Simion Bobi 3 -2 Jensen Michal
Women's Singles - Class 1-2 Quarterfinals
Match details Editorial
Quaterfinal 1 Seo Su-Yeon 3 -0 McCarron Rooney Rena
Quaterfinal 3 Lafaye Isabelle 1 -3 Bootwansirina Chilchitparyak
Quaterfinal 4 Podda Clara 0 -3 Liu Jing
Quaterfinal 2 Buclaw Dorota Anna 2 -3 Rossi Giada
Women's Singles - Class 3 Round 1
Match details Editorial
Round 1 Match 2 Muzinic Andela 3 -1 Duman Hatice
Round 1 Match 6 Mader Doris 0 -3 Yoon Jiyu
Round 1 Match 7 Head Sara 3 -0 Dretar Karic Helena
Round 1 Match 3 Lee Mi-Gyu 1 -3 Kanova Alena
Men's Singles - Class 8 Round 1
Match details Editorial
Round 1 Match 2 Ye Chaoqun 3 -2 Csejtey Richard
Round 1 Match 3 Skrzynecki Marcin 2 -3 Csonka Andras
Round 1 Match 6 Bouvais Thomas 1 -3 Karlsson Linus
Round 1 Match 7 Zborai Gyula 1 -3 Andersson Emil
Men's Singles - Class 10 Round 1
Match details Editorial
Round 1 Match 2 Boheas Mateo 3 -2 Jacobs Dian David Mickael
Round 1 Match 7 Lian Hao 3 -1 Ruiz Reyes Jose Manuel
Men's Singles - Class 9 Round 1
Match details Editorial
Round 1 Match 2 Kalem Mohamed Amine 3 -0 Shchepanskyy Yuriy
Round 1 Match 7 Leibovitz Tahl 3 -2 Cabestany Cedrik
Women's Singles - Class 5 Quarterfinals
Match details Editorial
Quaterfinal 1 Zhang Bian 3 -0 Obiora Faith Chinenye
Quaterfinal 3 Jung Young-A 3 -0 Bessho Kimie
Quaterfinal 4 Tabib Caroline 0 -3 Gu Gai
Quaterfinal 2 Lundbaeck Ingela 3 -0 Abuawad Khetam
Women's Singles - Class 4 Quarterfinals
Match details Editorial
Quaterfinal 1 Zhou Ying 0 -3 Peric-Rankovic Borislava
Quaterfinal 3 Zhang Miao 3 -0 Altintas Nergis
Quaterfinal 4 Matic Nada 3 -1 Jai-On Wijittra
Quaterfinal 2 Gilroy Sue 3 -2 Mikolaschek Sandra
Men's Singles - Class 6 Quarterfinals
Match details Editorial
Quaterfinal 1 Valera Munoz Vargas Alvaro 3 -2 Wetherill David
Quaterfinal 2 Seoane Alcaraz Alberto 2 -3 Thainiyom Rungroj
Quaterfinal 3 Rau Thomas 0 -3 Park Hong-Kyu